فروش انواع ph متر

ph متر چیست | پی هاش متر چیست | پی اچ متر چیست؟

 

.

PH متر ابزاری است که برای اندازه گیری فعالیت یون هیدروژن در محلول ها استفاده می شود – به عبارت دیگر، این دستگاه اسیدیته/قلیائی محلول را اندازه گیری می کند. درجه فعالیت یون هیدروژن در نهایت به صورت سطح pH بیان می شود که به طور کلی از 1 تا 14 متغیر است.

 

pH چه چیزی را اندازه گیری می کند؟

 

pH معیاری است برای میزان اسیدی/بازی بودن آب. محدوده بین 0 تا 14 است که 7 خنثی است. PH کمتر از 7 نشان دهنده اسیدیته است، در حالی که PH بیشتر از 7 نشان دهنده یک پایه باز است. pH در واقع اندازه گیری مقدار نسبی هیدروژن و یون هیدروکسیل آزاد در آب است.

 

PH سنج شیمیایی چیست؟

 

سنج S400 pH، ردوکس/ORP و ISFET را اندازه گیری می کند. می توان آن را با ماژول های اضافی برای اندازه گیری رسانایی، مقاومت، DO، BOD، ISE، شوری و TDS گسترش داد. این صفحه نمایش لمسی بصری، توانایی ایجاد میانبرهای اندازه گیری دارد و می تواند داده ها را به چاپگر، اکسل یا سیستم LIMS صادر کند.

 

چرا PH متر بهتر از کاغذ ph است؟

 

به طور خلاصه، pH متر معمولا بسیار دقیق تر از نوار تست است. هنگامی که یک نوار تست استفاده می شود، رنگ آن تغییر می کند و با نمودار رنگ مقایسه می شود. مشکلی که در این مورد وجود دارد این است که افراد مختلف رنگ ها را متفاوت می بینند و ممکن است تمایل داشته باشند که مقایسه رنگ را به روش های مختلفی تفسیر کنند.

 

PH متر چگونه کار می کند؟

 

برای اندازه گیری pH یک محلول، از الکترودها به عنوان پروب استفاده می شود که در محلول های آزمایش فرو رفته و به اندازه کافی در آنجا نگه داشته می شوند تا یون های هیدروژن موجود در محلول آزمایش با یون های روی سطح لامپ روی الکترود شیشه ای متعادل شوند. . این تعادل یک اندازه گیری ثابت pH را فراهم می کند.

 

ادامه مطلب …