تانک ازت 3 لیتری yds

تفاوت تانک ازت 3 لیتری yds و تانک ازت 3 لیتری mve

فهرست مطالب

تفاوت تانک ازت 3 لیتری yds چین و تانک ازت 3 لیتری mve آمریکایی

 

تانک ازت مخزنی برای نگه داری نیتروژن مایع است، که نیتروژن مایع، مایعی با دمای -196 درجه  برای نگه داری نمونه‌های آزمایشگاهی است.

کانتینر ازت/ تانک ازت / مخزن نیتروژن / فلاسک نیتروژن مایع و مخزن نیتروژن مایع اسامی هستند که برای این دستگاه ها استفاده می شوند.

به بیان ساده تر می توان گفت این تانک ها عملکردی شبیه به فلاسک‌های معمولی در نگهداری آب گرم دارند.

این مخازن بسته به کمپانی و کشور سازنده شان اسامی خاص خودشان را دارند  و در عین حال کیفیتشان هم بنا به محل ساخت آنها متفاوت است ولی بهر حال، اکثر تانک هایی که وارد ایران می‌شوند از دو نوع برند YDS چین و MVE آمریکایی هستند.

ما به عنوان یکی از واردکنندگان این کالاها ، این تانک ها را  در دو نوع تانک ازت yds چین و mve آمریکایی وارد میکنیم.

تانک های YDS  در کشور چین ساخته می شوند، دو درب هستند و بجز تانک های 2 لیتری که 3 کنیستره هستن بقیه تانک ها مانند همین تانک های ازت 3 لیتری 6 کنیستره هستند.

البته از تانک های 35  لیتری به بالا در کنار تانک های کنیستردار تانک های ازت رک دار هم موجود هستند که می‌توانید در مقاله مربوط به تفاوت تانک ازت کنیستر دار و تانک ازت رک دار تفاوت این دو تانک را مطالعه بفرمایید.

تانک های ازت 3 لیتری yds چین در دو نوع  تانک ازت yds درب آبی و تانک ازت yds درب نارنجی موجود هستند.

تانک های ازت درب آبی از نظر هزینه قیمت پایینتری نسبت به تانک های ازت درب نارنجی دارند. که علت این تفاوت قیمت را میتوانید در مقاله مربوط به تفاوت تانک ازت درب آبی با تانک ازت درب نارنجی مطالعه بفرمایید.

در کنار تانک های ازت 3 لیتری برند yds چین یکی دیگر از محصولات ما تانک های ازت 3 لیتری MVE آمریکایی هستند.

 

 

مشخصات تانک ازت 3 لیتری yds  چین

 

 

تانک ازت 3 لیتری yds چین
تانک ازت 3 لیتری yds چین

 

 

دو درب هستند، یک درب یونولیتی/ درب کرکی و یک درب قفلدار/ یا درب لاکبلدور دارند.

ظرفیت تانک 3 لیتر است، قطر درب تانک ازت 3 لیتری yds چین 5 سانت می‌باشد. وزن تانک در زمان خالی بودن 3.2 کیلوگرم و در زمان پر بودن 5.7 کیلوگرم  هست. قطر بیرونی تانک224 میلی متر و ارتفاع کل تانک 425 میلی متر هست.

نرخ تبخیر روزانه 0.10 لیتر در روز و زمان نگهداری به شرط ثابت ماندن (یعنی درب تانک باز و بسته نشود) 32 روز می باشد. 6 کنیستره هستند و قطر هر کنیستر 25 میلی متر و ارتفاع کنیستر 120 میلی متر هست.

درون هر کنیستر فقط امکان جا گذاری یک گوبلت وجود دارد. در صورتی که از ویال های 0.25 میلی متری استفاده کنید گنجایش 1788 نمونه و در صورتی که از ویال های 0.5 میلی متری استفاده نمایید گنجایش 792 نمونه را دارند.

 

 

مشخصات تانک ازت 3 لیتری mve  آمریکایی

 

 

تانک ازت 3 لیتری mve آمریکایی
تانک ازت 3 لیتری mve آمریکایی

 

 

تکنولوژی ساخت این تانک ها نسبت به تانک های YDS چین متفاوتر است،در نتیجه از کیفیت خیلی بالاتر و البته قیمت بالاتری برخوردار هستند. برای مثال جنس پلاستیک استفاده شده در درب های تانک ازت 3 لیتری آمریکایی از جنس pp  و در تانک های yds چین  از نوع pe هستند.

از جمله مهمترین علت بالا بودن قیمت تانک ازت 3 لیتری mve نسبت به تانک ازت 3 لیتریyds، طول عمر تانک ها می باشد، تانک های mve آمریکایی دارای طول عمری حدودا بین 13 تا 15 سال هستند، در صورتی که طول عمر مفید تانک های  3 لیتری yds چین بین 7 تا 8 سال می‌باشد.

تانک های 3 لیتری mve دو درب هستند، یک درب یونولیتی/ درب کرکی و یک درب قفلدار/ یا درب لاکبلدور دارند.ظرفیت تانک 3 لیتر است، قطر درب تانک ازت 3 لیتری mve 5.5 سانت می باشد.

وزن تانک در زمان خالی بودن 3.3 کیلوگرم و در زمان پر بودن 6.2 کیلوگرم  می‌باشد . قطر بیرونی تانک224 میلی متر و ارتفاع کل تانک 394 میلی متر می‌باشد.

نرخ تبخیر روزانه 0.15 لیتر در روز و زمان نگهداری به شرط ثابت ماندن (یعنی درب تانک باز و بسته نشود)24 روز می باشد. ولی در صورت استفاده مرتب در طول هر روز، زمان نگهداری به 14 روز کاهش پیدا می کند.

6 کنیستره هستند و قطر هر کنیستر 43 میلی متر و ارتفاع کنیستر 127 میلی متر هست، در صورتی که ویال های شما 1/2cc باشند ظرفیت نگهداری حدودا 1200 نمونه را دارند.

 

 

 

 

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. لطفا در صورت داشتن هر گونه سوال در قسمت تماس با ما، با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید و همینطور خوشحال می شویم که نظرات و تجربه هایتان از خرید این کالا را در زیر این پست با ما به اشتراک بگذارید.

با تشکر

شرکت تجهیزات آزمایشگاهی آبان مهر

آبان مهر
آبان مهر
به این مطلب امتیاز دهید.
4.5/5